Pärlor från Bukowskis

Antik och auktion / Permalink / 0

Kanske det finaste bord jag sett?! ÄLSKAR DET! En helt fantastisk intarsiadekor!

Hörnskåp från tidigt 1800-tal. Vill ha det med! Tänk på min drömgård!

Hörnskåpet skulle jag kanske fylla med Spode´s italian

 Då hade jag såklart behövt ha den här superfina kökssoffan i trä också. Också början av 1800-talet. 266 cm bred. Den med ett långt bord. Mumma!

Till top